Щороку восени відзначають День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора Літописця. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності й популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
Українська мова - одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття. Державною мовою українська стала 26 жовтня 1989 року, зараз нею володіє близько 45 мільйонів осіб у всьому світі.
28 липня 2023 року Президент України підписав указ і тепер 27 жовтня все світове українство відзначає День української писемності та мови.
Долучилися до святкування й здобувачі освіти Херсонського ліцею № 51.
Педагогами були проведені цікаві пізнавальні заходи: тематичні години спілкування «Наша мова – наша зброя», «Збережемо наш скарб - рідну мову, ігри-вікторини, інтелектуальні філологічні ігри, мовознавчі квести, конкурси, вебквести, калейдоскоп малюнків.
Долучилися учні і до загальноміських заходів, анонсованих Центром професійного розвитку педагогічних працівників Херсонської міської ради #Українська_мовапермоги. Роботи учнів представлено
https://padlet.com/lenapavel1/_-3uv6yofu339yzucc
Учні 2 – 5 класів взяли участь у XXIII Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Осінь 2024).
Учні початкової школи долучилися до проведення Шкільної всеукраїнської дистанційної олімпіади з української мови «Вдалий старт. Осінь – 2024», Всеукраїнського дистанційного конкурсу «Скарбниця народної мудрості» (Всеосвіта).
28 жовтня 2024 року до Дня української писемності та мови також розпочався ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика: у ліцеї було проведено І етап конкурсу, у якому взяли участь учні 3 – 11 класів.
Метою проведення заходів до Дня української писемності та мови було прагнення донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття поваги до рідної мови, позбутися стереотипів щодо її меншовартості.
Ліцеїсти з великим захопленням вдосконалювали свої знання рідної мови, спростовували фейки стосовно української мови, вигадані російською пропагандою, виправляли помилки в піснях сучасних виконавців, знайомилися з несправедливо забутими власне українськими словами.
Результат проведення заходів відмінний, а настрій ще кращий, адже наші учні вправно володіють мовою, мають бажання вдосконалювати свою грамотність, цінують унікальність та багатогранність української мови.
Пам’ятаймо, що кожен, говорячи українською, наближає Перемогу