Лицар Духу – Володимир Великий

Лицар Духу – саме так назвав Михайло Грушевський святителя Руси-України князя Володимира Великого. Цього року виповнюється 1000 років з дня його Успіння.
На виконання плану заходів, присвячених вихованню у учнів національно-патріотичних почуттів, для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, з урахуванням положень Указу Президента України «Про вшанування пам'яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України» у НВК № 51 пройшли години спілкування та організована виставка у бібліотечно-інформаційному центрі. Вчителем історії України Білянською Ю.М. було організовано перегляд фільму «Князь Володимир» з подальшим обговоренням про місце князя Київського Володимира Великого в історії України, як творця середньовічної європейської держави.

IMG 5418

У шкільному інформаційно-бібліотечному центрі бібліотеці організовано літературну виставку «Християнство на українських землях». Розділи виставки поступово розкривають послідовність історичних подій – таких важливих у духовному житті українського народу.
На виставці представлені кращі зразки давньої літератури – «Повість минулих років», історичні книги М. Грушевського, М. Аркаса, енциклопедичні та довідкові видання, віршовані твори духовної тематики Т.Г. Шевченко та Л. Українки, науково-популярна література українських письменників для дітей середнього та старшого шкільного віку з історичної тематики, а також електронні видання. Електронні документи, одержані з мережі  Інтернет, значно доповнюють важливу тему актуальними матеріалами.

IMG 5431

Діти з задоволенням знайомляться з інформацією, наданою на виставці, листають сторінки книг і відкривають для себе нові знання на тему духовного життя  українського народу.
Додатково до літературної виставки складено інформаційні списки для читання дітям та проводяться огляди літератури для учнів навчального закладу.

Історична довідка.
Християнська віра не була чимось чужим і незнаним для Володимира Великого. У Києві вже за князя Ігоря були християни, які мали свою церкву. Християнкою була його бабка, свята княгиня Ольга, яка його виховувала. Свята Ольга через різні причини не наважилася запровадити Христову віру у своїй державі. Те, чого вона не зробила, здійснив її внук — Володимир Великий. Він не тільки сам прийняв святе Хрещення, але охрестив увесь наш народ.
Князь Володимир вирішився прийняти святу віру не із Заходу, а зі Сходу, у візантійському обряді, бо як з Візантією, так і з Болгарією його пов'язували тісні політичні, культурні й економічні відносини. Він відчув своєю душею, що християнська віра у візантійському обряді найкраще відповідає психіці і ментальності нашого народу. Крім того, ця віра принесла зі собою богослужбу і святі книги зрозумілою для народу мовою. Володимир Великий, як подає наш літопис, охрестився 988 року і на святому хрещенні отримав ім'я Василія.
Охрестившись сам та знищивши поганські ідоли, князь Володимир насамперед охрестив своїх дванадцятьох малолітніх синів у джерелі на місці, що сьогодні відоме в Києві під назвою Хрещатик. За його наказом охрестився столичний город Київ та весь народ.

НВК 51 © 2014 - 2020 Всі права застережені..
зроблено photografica