Музей історії міста Херсона

Музей історії міста Херсона при навчально-виховному комплексі є  складовою частиною системи навчально-виховної роботи, створений з метою залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу.

У вересні 2009 року при Херсонському Ліцеї № 51 відкрито Музей історії міста Херсона. Відкриттю Музею сприяла цілеспрямована, систематична робота учителів та учнів, які займалися пошуково-дослідницькою роботою, брали участь у роботі Малої Академії наук.

У 2015-2016 навчальному році музей святкує своє п’ятиліття. За час існування музей розширюється та оновлюється. У минулому році було відкрито нову експозицію, яка висвітлює побут та життя українського народу.

Співробітниками музею є учні, які відвідують гурток «Юні екскурсоводи», який працює на базі музею історії міста Херсона, а саме учні 9А класу: Ремньов Микола, Саутіна Анастасія, Качур Олександр.

У стінах музею постійно ведеться науково-пошукова робота. Розроблені збірки медіа матеріалів, віртуальних екскурсій, зокрема: «Душею міста є собор», «Пам’ятники Другої світової війни», «Театр крізь віки», «Херсон – місто корабелів». Учні створили макет Херсонської фортеці кінця XVIII століття.  До 70 річчя Перемоги над нацизмом пройшов конкурс на краще есе з теми: «Героїзм воїна».

Щорічною традицією є проведення єдиного уроку історії у визначні та трагічні дати українського народу, серед яких геноцид українського народу у 1932-33 роках, День соборності, День героїв Крут,  День пам’яті та примирення,  День перемоги над нацизмом у Європі.

Музей є навчально-виховною базою під час підготовки учнів до участі у краєзнавчих турнірах, щорічному конкурсі „Знавці міста Херсона” та «Козацькими стежинами», «Плекаючи старе, осягаємо нове», «Херсонщина пам’ятає…».

Музей займається просвітницькою діяльністю у 2013-2015 рр., проводили екскурсію для учнів Голопристанської ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів (керівник групи Коромислова А.Г.), Цюрупинської ЗОШ, загальноосвітніх навчальних закладів міста, вчителів міста та області.

Музей співпрацює з Херсонський Будинок дитячої та юнацької творчості, так у вересні 2015 року спільно було організовано краєзнавчу конференцію «Краєзнавча робота – один з напрямів патріотичного виховання учнівської молоді» та історичний квест у ботанічному саду Херсонського державного університету. Завідувач музею Синяков Р.О., разом з методистом БДЮТ Кучеренко Ю.Ю. були запрошені на прямий ефір ТРК «Скіфія» до програми «Ранковий гість» де розповіли про важливість краєзнавства у патріотичному вихованню молоді.

СТАТУТ МУЗЕЮ

ФОТОЗВІТ 2010-2015

ВИСТАВКА «ПРЕДМЕТИ ПОБУТУ УКРАЇНСЬКОЇ ХАТИ»

ВИСТАВКА «ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

Херсонський ліцей №51 © 2014 - 2024 Всі права застережені..
зроблено photografica